BLOG O ZDROWIU

MĄDRY CZŁOWIEK POWINIEN WIEDZIEĆ

ŻE ZDROWIE JEST JEGO NAJCENNIEJSZĄ WŁASNOŚCIĄ

Długo zastanawialiśmy nad pierwszym tematem na bloga.. trudno jednak wybrać ten najistotniejszy aspekt zdrowia do omówienia. Pierwszy temat zawsze jest najcięższy. Dużo emocji, przemyśleń jak stworzyć blog o zdrowiu. Niemniej jednak gdzieś w końcu wypłynęła potrzeba ponownego zwrócenia uwagi na najważniejszą postawę, która wg nas warunkuje sukces w procesie samoleczenia organizmu, jeśli już zapracowaliśmy na jakieś dolegliwości, które zaczynają nam przeszkadzać. Bo niestety dzisiaj pełne zdrowie psychofizyczne to swego rodzaju sukces, do którego trzeba dochodzić, często w niełatwy sposób, pokonując po drodze różne bariery. Postawa jaka nami rządzi w codziennym życiu, ona odpowiada za to w jaki sposób funkcjonujemy. Często mówi się o tym, że zmiana nawyków żywieniowych jest niemożliwa. Wierzymy, że wszystko da się osiągnąć oferując ze swojej strony ciężką pracę, jednocześnie posiadając należyte wsparcie. Nasz blog o zdrowiu to miejsce, w którym będziemy dzielić się naszymi sukcesami oraz porażkami, miejsce gdzie pokażemy trochę naszego stylu życia, a także zapewnimy wsparcie dla Was.

Bo jak powiedział Tato Hipokrates

„Mądry człowiek powinien wiedzieć, że Zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się jak sam może leczyć swoje choroby”


I moja obserwacja jest taka, że rzeczywiście spora część ludzi bardzo ochoczo oddaje swoje Kochane Zdrowie w ręce obce. I tu możliwości są zawsze dwie. Może trafić w dobre albo niedobre ręce 😉 Oczywiście życzymy wszystkim tylko dobrych rąk i na tym poprzestańmy 🙂 Jednocześnie zachęcamy zawsze w pierwszej kolejności przyglądnięcie się codziennym nawykom dotyczącym otoczenia, żywienia, nawodnienie, ilości ruchu etc etc… jeśli jest na to czas oczywiście.  Samoświadomość to już spora część po pierwsze profilaktyki, po drugie ewentualnego koniecznego procesu powrotu do pełnej sprawności. A samoświadomość to wybór, w dodatku niełatwy, ale trud się często opłaca 🙂 

Nota bene na przestrzeni moich doświadczeń taką mam oto obserwację, że chęć bycia zdrowym to wcale nie jest taka oczywista sprawa.  Świadomość oraz wzięcie odpowiedzialności za własne zdrowie to też nie jest taka oczywista sprawa. I jeśli zdarzy się tak, że z jakiegoś powodu utraciliśmy zdrowie, a na naszej drodze długo albo baaardzo długo nie pojawia się nikt, kto mógłby nam pomóc, to warto wziąć sprawy w swoje ręce bo nikt nie zna nas lepiej niż my sami. Zadanie łatwe to nie jest ale jeśli odrobimy pracę domową na wielu poziomach nagrodą jest pełnia zdrowia. Mamy kilka poglądów na ten temat i chcielibyśmy Was zaprosić do poznania zagadnień związanych z utrzymywaniem dobrej kondycji. Będziemy zwracać uwagę na ważne w naszej ocenie aspekty, które zaniedbywane często są przyczyną niedomagań czy też „chorób nieuleczalnych”. Problem w tym, że nasze ciało na dłuższą metę nie toleruje tego co sztuczne i chemiczne. Tak jest z jedzeniem i wodą, powietrzem, „lekami” itd. Jeśli ktoś latami zajada tabletki niech nie liczy na cud, który nigdy się nie wydarzy. Jeśli zależy Ci na zdrowiu tak naprawdę, gotowy będziesz zmienić i zrobić wszystko, żeby je odzyskać. O ile oczywiście jest to jeszcze możliwe, choć my zawsze bardzo głęboko wierzymy, że TAK. A tak naprawdę wiele nie trzeba, najczęściej jest to zwykły powrót do Natury – naturalna, żywa, nieprzetworzona żywność, dobra woda, dobry sen, dobry ruch – i voi’la! Takie proste, a takie trudne 😉 Chętnie podzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami, obserwacjami i wiedzą, zwrócimy uwagę na to czego się wystrzegać mając świadomość ogromnego kociokwiku informacyjnego. W miarę możliwości postaramy się podpowiedzieć jak nie ulegać modom i histeriom i w jaki sposób mądrze skoncentrować się na sobie po to aby w pełni korzystać z tej ogromnej szansy jaką dostaliśmy przychodząc na ten Super Świat. Zawsze z najlepszą intencją.